W szkołach powiatu toruńskiego zabrzmiał ostatni dzwonek i ważne pożegnania

W kilku szkolnych salach w powiecie toruńskim 26 czerwca 2026 roku było więcej emocji niż zwykle. Świadectwa, nagrody i podziękowania zamknęły rok 2025/2026, ale w Chełmży ten dzień przyniósł też wyraźnie słyszalne pożegnanie. Wśród gratulacji dla uczniów najmocniej wybrzmiała zmiana na stanowisku dyrektora w Zespole Szkół Ponadpodstawowych. Wcześniej, dwa dni przed głównymi uroczystościami, podobny szkolny rytm zakończył się także w Powiatowej Szkole Muzycznej I stopnia.
- Nagrody trafiły do tych, którzy pracowali równo przez cały rok
- W Chełmży zakończenie roku miało także wymiar pożegnania
- Muzyczna szkoła w Chełmży domknęła rok dwa dni wcześniej
Nagrody trafiły do tych, którzy pracowali równo przez cały rok
W Zespole Szkół CKU w Gronowie, Zespole Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży oraz Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży uczniowie usłyszeli przede wszystkim podziękowania za systematyczną pracę. Nagrody Starosty Toruńskiego otrzymali ci, którzy przez cały okres nauki wyróżniali się wynikami, regularnością i zaangażowaniem – nie tylko jednym mocnym finiszem.
W Gronowie wyróżnienie odebrała Nikita Tereszczyńska z Branżowej Szkoły I Stopnia, kształcąca się w zawodzie kucharza. Wicestarosta Toruński Tomasz Zakrzewski zwrócił uwagę na jej bardzo dobre wyniki, łączenie nauki z pracą zawodową, a także aktywność artystyczną i obecność w życiu szkoły.
W Chełmży, w Zespole Szkół im. Unii Europejskiej, nagrodzony został Kacper Snoch – absolwent Branżowej Szkoły I Stopnia nr 2. Doceniono jego wysokie osiągnięcia edukacyjne, sumienne podejście do obowiązków oraz zainteresowania związane z gastronomią i sztuką. Wyróżnienie wręczył Tomasz Zakrzewski, który przy okazji skierował do całej szkoły życzenia spokojnych i bezpiecznych wakacji.
Z kolei w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży nagroda powędrowała do Nikoli Wyborskiej, absolwentki Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie kucharza. Otrzymała ją za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową postawę oraz pomoc przy organizacji szkolnych uroczystości i wydarzeń. Podczas wręczenia obecni byli Andrzej Siemianowski, przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego, oraz Joanna Rybitwa, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Toruniu.
W Chełmży zakończenie roku miało także wymiar pożegnania
Najbardziej osobisty charakter miała uroczystość w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży. Po latach pracy na emeryturę odeszła dyrektor Krystyna Soliwodzka, a samorząd powiatu przekazał jej podziękowania za kierowanie placówką i wkład w jej rozwój. W imieniu powiatu zrobił to Andrzej Siemianowski, który podkreślił odpowiedzialne prowadzenie szkoły i zaangażowanie w codzienną pracę.
Krystyna Soliwodzka była związana z kierownictwem szkoły od 2015 roku – najpierw jako wicedyrektor, później jako osoba pełniąca obowiązki dyrektora, a od 2021 roku jako dyrektor. W tym czasie szkoła rozwinęła ofertę edukacyjną, zmodernizowano bazę dydaktyczną i zabytkowy budynek, powstały nowe specjalistyczne pracownie, a część przedsięwzięć udało się zrealizować dzięki środkom zewnętrznym. Dla uczniów i nauczycieli to nie tylko zapis inwestycji, ale też konkretna zmiana warunków pracy i nauki, widoczna na co dzień.
Muzyczna szkoła w Chełmży domknęła rok dwa dni wcześniej
Zakończenie roku nie ograniczyło się do szkół ponadpodstawowych. 24 czerwca uroczystość odbyła się także w Powiatowej Szkole Muzycznej I stopnia w Chełmży. W spotkaniu uczestniczył członek Zarządu Powiatu Toruńskiego Jerzy Czerwiński, który w imieniu samorządu złożył życzenia uczniom, nauczycielom i rodzicom.
Tam również wybrzmiało to samo przesłanie – po miesiącach pracy przychodzi czas odpoczynku, ale też moment, by spojrzeć na własny postęp. Dla jednych to początek wakacji, dla absolwentów i wyróżnionych uczniów – wyraźny krok do kolejnego etapu edukacji i zawodowych planów.
na podstawie: Powiat Toruń.
Ostatnie Artykuły

Wyniki rekrutacji już znane. W toruńskich szkołach zostały wolne miejsca

Osiem firm, niespójne rozkłady. Transport Metropolii Toruńskiej czeka na zmiany

Honorowi obywatele Torunia rozmawiali o pamięci miasta

Trzeci pas A1 pod Toruniem coraz bliżej. Jest termin decyzji i plan prac

1515 kontroli na autostradzie. Sześciu kierowców ciężarówek po alkoholu

Japonia, ikigai i rozmowa o sensie podczas PsycheSoboty w Toruniu

Toruńskie firmy mogą ruszyć za granicę z pełnym dofinansowaniem

Szosa Lubicka zwęzi się do dwóch pasów. Zniknie lewoskręt w Jamontta

Dwa dni pracy nad dotacją. WOAK zaprasza osoby działające w kulturze

Piernikarska tradycja doceniona. Muzeum z ważną nagrodą

Smocze pudełko odsłoni tajemnice azjatyckiego rzemiosła w Toruniu

Trzy osoby zginęły w dwóch wypadkach w Toruniu. Dramat na dwóch ulicach

Toruńskie witraże pokażą drugie dno - światło, znaki i historia.

Toruń znów wręczył oficerskie gwiazdki po 23 latach przerwy
Przydatne dane teleadresowe
- Toruńska Orkiestra Symfoniczna - bilety, godziny kasy, dojazd i program
- Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II w Toruniu - bilety, godziny, wystawy
- Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu - kontakt, adres i godziny
- Parafia św. Antoniego w Toruniu - msze, kancelaria, zasięg
- MZK Toruń - kontakt, kasy biletowe, reklamacje i wynajem taboru
- Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska w Toruniu - kontakt, rejestracja, poradnie
