Uwaga! Upał/2 (komunikat RSO)

Kawowe pojedynki w NRD. Toruńska impreza zgromadzi 24 baristów

Kawowe pojedynki w NRD. Toruńska impreza zgromadzi 24 baristów

FOT. Urząd Miasta Toruń

W sobotę Klub NRD w Toruniu wypełnią aromaty kawy, dźwięki DJ-setów i rywalizacja baristów. Uczestnicy zmierzą się w trzech konkurencjach, a publiczność będzie mogła obserwować zmagania oraz zajrzeć do otwartej strefy cuppingowej. Kawowy Trójbój połączy zawody z rozmowami o pracy w branży i wydarzeniami dla miłośników specialty coffee.

  • Trzy konkurencje i 24 zawodników z całej Polski
  • Cuppingi pokażą różnice między kawami z trzech palarni
  • Rozmowy o pracy baristy i życiu kawiarni

Trzy konkurencje i 24 zawodników z całej Polski

Za wydarzeniem stoją kawiarnia specialty Projekt Nano, Klub NRD, marka Sage Appliances oraz palarnie Trigger, Teso i ROST. W zawodach wystartuje 24 baristów. Na uczestników czekają trzy konkurencje:

  • Cup Tasting,
  • Latte Art,
  • Bag Drip.

Rywalizacja została podzielona na trzy rundy. Zawodnicy będą walczyć o nagrody o łącznej wartości przekraczającej 15 tys. zł. Partnerem wydarzenia jest Miasto Toruń, a wśród sponsorów wymieniono marki Oatly! i Konesso.

Kawowy Trójbój odbędzie się 1 sierpnia 2026 roku w Klubie NRD. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 10:00, natomiast już o 9:30 przewidziano podział na grupy i briefing dla zawodników.

Cuppingi pokażą różnice między kawami z trzech palarni

Dla publiczności przygotowano bezpłatny program towarzyszący. Najważniejszym jego punktem będzie otwarta strefa cuppingowa, w której będzie można spróbować kaw przygotowanych przez zaproszone palarnie. Organizatorzy zaplanowali trzy sesje:

  • o 12:00 cupping przygotowany przez Teso,
  • o 13:30 prezentację Trigger,
  • o 15:00 cupping ROST.

O 17:00 odbędzie się dodatkowo sesja Beans & Grapes prowadzona przez Libericę. Bezpłatny dostęp do wydarzeń towarzyszących oznacza, że z programu mogą skorzystać także osoby, które nie startują w zawodach i nie są związane z branżą kawową.

Rozmowy o pracy baristy i życiu kawiarni

W NRD zaplanowano również trzy panele dyskusyjne. Ich tematy dotyczą codziennych wyzwań, z którymi mierzą się osoby pracujące w kawiarniach.

O 11:30 uczestnicy porozmawiają o obecności kawiarni w mediach społecznościowych i o tym, jak zachować autentyczność w świecie krótkich filmów oraz zmieniających się trendów. O 14:00 dyskusja będzie dotyczyć organizowania wydarzeń w kawiarniach i pytania, czy takie inicjatywy wzmacniają ich charakter, czy mogą prowadzić do utraty tożsamości. Na 16:30 zaplanowano rozmowę „Jestem baristą od 3 lat, i co dalej?”.

Przez cały dzień w klubie będą działać dwie przestrzenie z DJ-setami. Ostatnim punktem programu będzie ogłoszenie wyników o 18:00.

na podstawie: UM Toruń.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta Toruń). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.