Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Policjantki z toruńskiej komendy spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej w Łążynie. Funkcjonariuszki rozmawiały o bezpieczeństwie i cyberprzestępczości. Uczniowie otrzymali odblaskowe pokrowce na plecaki, dzięki którym będą lepiej widoczni na drodze.

Dzisiaj (03.12) policjantki z toruńskiej komendy spotkały się z uczniami klas IV-VII ze Szkoły Podstawowej w Łążynie I. Tematami spotkań było przede wszystkim szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Funkcjonariuszki Wydziału Prewencji toruńskiej komendy - asp. Małgorzata Świątkowska-Olewińska i sierż. szt. Ewa Kłosińska w klasach IV-V omówiły pojęcia przemocy rówieśniczej, domowej, internetowej oraz ich formy, przyczyny i skutki. Szczególną uwagę policjantki poświęciły zachowaniom przemocowym z użyciem nowych technologii, przede wszystkim internetu czy telefonów komórkowych. Omówiono pojęcia sekstingu, stalkingu, phishingu czy groomingu. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli filmiki przedstawiające wspomniane zagrożenia, na które narażeni są korzystając z sieci.

Z uczniami klas VI-VII policjantki rozmawiały o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą posiadanie i zażywanie środków odurzających.
Młodzież klas IV-VII spotkała się z funkcjonariuszką Wydziały Ruchu Drogowego toruńskiej komendy – sierż. szt. Agnieszka Bubień, która rozmawiała z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Szczególną uwagę zwrócono na to, aby zakładać elementy odblaskowe dzięki, którym będziemy bardziej widoczni.
Ze względu na porę jesienno-zimową uczniowie otrzymali odblaskowe pokrowce na plecaki, dzięki którym będą lepiej widoczni w drodze do szkoły i ze szkoły.

Autor: asp. Małgorzata Świątkowska-Olewińska, Wydział Prewencji KMP w Toruniu
Publikacja: Wojciech Chrostowski

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.