Reprezentacja Urzędu Miasta Torunia na Mistrzostwach Polski w Siatkówce
W dniach 11-14 kwietnia 2024 roku w Redzie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w Piłce Siatkowej. Reprezentacja naszego miasta, Torunia, wykazała się znaczącymi umiejętnościami, zdobywając 4. miejsce w finale B. To wydarzenie było nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale również platformą do wymiany doświadczeń między samorządowcami.
  • Rywalizacja w kategoriach wiekowych: open, 45+ i 50+.
  • W kategorii open wzięło udział 18 zespołów, w 45+ i 50+ po 5 drużyn.
  • Toruńska drużyna po świetnych meczach eliminacyjnych zajęła 4. miejsce w finale B.
  • Mistrzostwa były również okazją do dyskusji o projektach samorządowych.

W trakcie czterodniowych zmaganiach, drużyny zmagały się w różnych kategoriach wiekowych, co pozwoliło na pokazanie umiejętności przez szerokie spektrum uczestników. Drużyny były mieszane, co dodatkowo wzbogacało rywalizację. Nasza reprezentacja, w skład której weszli Magdalena Dębczyńska-Wróblewska, Dominika Gajewska, Natalia Kacprowicz, Natalia Kiszkiel, Dariusz Kordziński, Piotr Rabant, i Sławomir Wiśniewski, wykazała się znakomitą grą, szczególnie w fazie eliminacyjnej.

Choć finałowy sukces nie był tego roku naszym udziałem, to jednak zawody dostarczyły wielu emocji i pozytywnych wrażeń. Wielki finał, w którym zmierzyły się drużyny z Milicza i Redy, przyciągnął liczne grono kibiców, co świadczy o rosnącej popularności siatkówki wśród pracowników samorządowych.

Uczestnicy mistrzostw podkreślali, że takie wydarzenia to doskonała okazja nie tylko do rywalizacji, ale też do wzajemnej integracji i wymiany doświadczeń. Spotkania takie umożliwiają dyskusje na temat różnych projektów realizowanych w poszczególnych samorządach, co może przyczynić się do lepszego rozumienia i implementacji nowych rozwiązań w całym kraju.

Podsumowując, XXVI Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w Piłce Siatkowej były znakomitą okazją do sportowej rywalizacji oraz budowania relacji między samorządami, co jest niezmiernie ważne w kontekście rozwoju lokalnych społeczności i współpracy międzyregionowej.


Opierając się na: Urząd Miasta Toruń