Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

W PIERWSZYM RZĘDZIE
Co kryje Przechowalnia
– spotkanie z reżyserką i bohaterem

 kadr z filmu Przechowalnia, reż. M. Korman

Comiesięczne spotkania filmoznawcze z cyklu W pierwszym rzędzie są propozycją dla osób realizujących własne projekty filmowe, tych, które pierwsze takie próby mają jeszcze przed sobą i oczywiście dla wszystkich miłośników sztuki filmowej. Organizatorzy pragną zachęcić do doskonalenia swoich umiejętności oraz realizowania własnych form filmowych.

W kwietniu zaprezentujemy Państwu film Przechowalnia, zapraszając po projekcji na spotkanie z jego twórcami, Marianną Korman oraz Niko Niakasem. W Przechowalni reżyserka daje bohaterowi możliwość opowiedzenia historii swojego życia z własnej perspektywy. Barwna opowieść o życiowych sukcesach i osobistych porażkach toruńskiego aktora Niko Niakasa, zobrazowana została ujęciami miejsc w których aktor chętnie bywa – jego ulubionej restauracji, gdzie pije codziennie kawę; teatru, na deskach którego spędził ostatnie 35 lat. Główny bohater, z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru, mówi o różnych etapach życia, w którym nie brakowało dozy przypadku i absurdu.

Niko Niakas – jedyny aktor w Polsce pochodzenia greckiego. Od trzydziestu pięciu lat związany z teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu. W swoim bogatym dorobku scenicznym ma około 100 premier. Twórca benefisów toruńskich.

Marianna Korman – urodziła się w 1994 r. Pochodzi z niewielkiej wsi pod Toruniem. Debiutantka w sztuce filmowej, która brak doświadczenia próbuje zrekompensować pracą, chęciami, a przede wszystkim sercem.

Koordynatorką cyklu W pierwszym rzędzie jest Karolina Fordońska – filmoznawczyni i reżyserka, specjalistka do spraw filmu WOAK. Ukończyła Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, była stypendystką Università degli Studi Roma Tre. Pod pseudonimem Karolina Ford zrealizowała trzy filmy krótkometrażowe: Czemu nie tańczę na ulicach, Prześwity i Trzech znanych P. Poprzez te spotkania, jak deklaruje, …pragnie zachęcić do doskonalenia swoich umiejętności oraz realizowania własnych form filmowych.

 

Wstęp bezpłatny! Zapraszamy!

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.