Dzisiejsza sekcja zwłok zmarłego 44 -latka wykazała, że zgon nastąpił w wyniku zatrzymania krążenia. Policjanci ustalili i zatrzymali trzy osoby związane z tym zdarzeniem. Teraz trwają czynności z ich udziałem.

Dzisiaj  18.03.2019 przed południem kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu ustalili trzy osoby, które brały udział w zdarzeniu w nocy 16.03.2019 roku przy ul. Chełmińskiej w Toruniu. Dwie z nich zatrzymali policjanci. To dwóch 30 latków. Jeden to mieszkaniec gminy Lubicz drugi pochodzi z gminy Obrowo. Trzeci z mężczyzn zgłosił się do komendy sam. To 20 - letni mieszkaniec gm. Lubicz.  Teraz trwają czynności z ich udziałem. Policjanci ustalają  rolę poszczególnych osób w tym zdarzeniu.

Przeprowadzona przez biegłego z zakresu medycyny sądowej,  dzisiejsza sekcja zwłok zmarłego 44 -latka wykazała, że zgon nastąpił w wyniku zatrzymania krążenia. Ponieważ konieczne jest pogłębienie badań , prokurator zlecił dalsze badania histopatologiczne. Przypomnijmy: W nocy  16.03.2019, o godz. 1:30,  dyżurny toruńskiej policji  od operatora monitoringu miejskiego, otrzymał informację o awanturze do jakiej miało dojść  przy jednym z lokali na ul. Chełmińskiej w Toruniu.

Dyżurny natychmiast w to miejsce skierował patrol. Jak się okazało do utarczki słownej doszło pomiędzy piątką mężczyzn jeszcze wewnątrz lokalu. Konflikt przeniósł się na zewnątrz, na ulicę a  pokrzywdzeni wraz z jego drugą stroną wyszli na zewnątrz. W wyniku tego obaj pokrzywdzeni zostali zabrani przez karetkę pogotowia do jednego z toruńskich szpitali. Jeden z nich po zaopatrzeniu powrócił do domu a drugi nie odzyskał przytomności. Niestety pomimo usilnych starań lekarzy mężczyzna zmarł. To 44- letni mieszkaniec Torunia.

 Policjanci   nadal zbierają wszelkie możliwe dowody mogące wyjaśnić co zaszło tej nocy. Apelujemy  również do wszystkich świadków, którzy dotąd nie byli przesłuchani na okoliczności tego zdarzenia a mogą pomóc w  wyjaśnieniu jego okoliczności o pilny kontakt z Wydziałem  Dochodzeniowo- Śledczym KMP w Toruniu, pod numerami 56 641 26 07 lub dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu pod numerem 112.

 

 

 

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska