Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu realizuje projekt profilaktyczny pn. „Wyprzedź raka – weź udział w badaniach profilaktycznych raka jelita grubego”.
W dniu 28 listopada 2019 r. o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie informacyjno-edukacyjne dotyczące profilaktyki raka jelita grubego. Miejsce spotkania: Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika, ul. Batorego 17/19, budynek administracyjny – wejście P, sala 115, piętro I.
Spotkanie odbywa się w ramach projektu pn. „Wyprzedź raka – weź udział w badaniach profilaktycznych raka jelita grubego”. Celem projektu jest zwiększenie udziału mieszkańców województwa w wieku aktywności zawodowej w programach profilaktycznych. W tym przypadku jest to udział w programie profilaktycznym ukierunkowanym na wykrywanie raka jelita grubego, co pozytywnie wpłynie na poprawę wykrywalności raka jelita grubego w regionie.
W ramach projektu można skorzystać z:
1. Bezpłatnego badania kolonoskopowego
− również w znieczuleniu,
− zwrot kosztów dojazdu,
− zwrot kosztów opieki nad osobą niesamodzielną.
2. Spotkań informacyjno-edukacyjne dla pacjentów.
W projekcie mogą wziąć udział osoby pracujące narażone na wystąpienie czynników negatywnie wpływających na stan zdrowia w miejscu pracy lub osoby pozostające bez pracy z przyczyn dotyczących stanu zdrowia:
- w wieku 50-65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego,
- w wieku 40-49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego,
- w wieku 25-49 lat, z rodzin, w których wystąpił dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany z polipowatością (HNPCC). W tej grupie osób konieczne jest potwierdzenie rozpoznania przynależności do rodziny HNPCC w poradni genetycznej na podstawie spełnienia tzw. kryteriów amsterdamskich i ewentualnego badania genetycznego.
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Rejestracja osobista: Poradnia Endoskopowa (wejście F), Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika, ul. Batorego 17-19, 87-100 Toruń (od poniedziałku do piątku, godz. 11:30-14:30),
Kontakt telefoniczny: 509 926 607 (od poniedziałku do piątku, godz. 11:00-14:30).
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Działanie 8.6. Zdrowy i aktywny region, Poddziałanie 8.6.2 Regionalne programy profilaktyki zdrowotnej.
Fot. Małgorzata Litwin