UM Toruń: Ruszają spotkania z mieszkańcami

17 lutego 2020 roku rozpoczną się spotkania z mieszkańcami, edycja 2020. W tym roku cykl 13 wydarzeń potrwa do 24 marca.
Spotkania odbywać się będą w sprawdzonej formule o godz. 17:00 miejscy urzędnicy będą mogli odpowiedzieć na pytania zainteresowanych. Po godzinnej dyskusji przy stolikach, o godz. 18:00 mieszkańcy wysłuchają prezentacji dotyczących inwestycji, planów i budżetu miasta oraz będą mogli zadać pytanie prezydentowi.
- Początek roku to czas, kiedy chcemy mieszkańcom Torunia przedstawić informację o planach administracji samorządowej. To także dobry moment, aby wsłuchać się w to, co zdaniem mieszkańców można by zmienić w naszym mieście dlatego zapraszamy na cykl spotkań z mieszkańcami na osiedlach naszego miasta. Na pewno podczas spotkań poruszonych zostanie kilka zagadnień, które są teraz bardzo aktualne we wszystkich miastach w Polsce. To chociażby kwestia zmian w segregowaniu i wywozach odpadów komunalnych, czy kwestia zieleni i ochrony powietrza w mieście wyjaśnił podczas briefingu dla dziennikarzy prezydent Torunia Michał Zaleski.
Podczas spotkań warsztatowych (rozpoczynających się o godz. 17:00) poruszane będą tematy:
- drogi, komunikacja miejska (MZD, WGK)
- środowisk, zieleń i jakość powietrza (WŚiE, BOM, SM)
- organizacja ruchu na czas remontu mostu drogowego im. J. Piłsudskiego (MZD, WGK),
Swój stolik będzie miała także Rada Seniorów Miasta Torunia.
Pierwsze spotkanie zaplanowano na najbliższy poniedziałek (17 lutego). Prezydent i miejscy urzędnicy spotkają się z mieszkańcami osiedla Stawki w Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Hallera 79.
Więcej o spotkaniach z mieszkańcami, edycja 2020
fot. Małgorzata Litwin
Urząd Miasta Torunia,
torun.pl/pl/ruszaja-spotkania-z-mieszkancami
Ostatnie Artykuły

W Toruniu zabrzmiało ważne przesłanie o godności i sile wspólnoty

Młodzi rowerzyści ruszą po medale na Motoarenie w Toruniu

Toruń uczci 81. rocznicę zakończenia wojny przy miejskim obelisku

Anioł z Motoareny wciąż czeka na imię. Torunianie zdecydują

Toruń w gronie liderów najmu społecznego. To może zmienić miejskie mieszkania

Nocna przerwa wody na św. Józefa. Wrzosy mogą odczuć spadek ciśnienia

Toruń po zmroku pokaże skarby - muzealny maraton już 16 maja

W Toruniu pojawił się anioł czarnego sportu. To już dwunasty na szlaku

Otłoczyn wraca na pierwszy plan - książka o stacji i jej ludziach

Stutthof wraca w nowej monografii - toruńskie spotkanie otwiera ważny cykl

W Toruniu działa cykl pomocy dla osób z długami i życiowym kryzysem

Dlaczego warto zainwestować w zaawansowane systemy ważenia dla magazynu wysokiego składowania?

Nie każdy ruch z Google pomaga sprzedaży: jak treści B2B wpływają na decyzje zakupowe

