Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

W ramach Dni Torunia odbył się tradycyjny bieg ósemek wioślarskich ze sternikiem. Rywalizacja Torunia z Bydgoszczą zakończyła się potrójnym zwycięstwem naszych wioślarzy.

Ciesząca się rokrocznie dużym zainteresowaniem impreza plenerowa odbyła się na Błoniach Nadwiślańskich. Impreza ma za zadanie podkreślenie związku Torunia z Wisłą, oraz utrwalenie pozytywnej postawy wśród reprezentantów drużyn Bydgoszczy i Torunia, kibiców i mieszkańców obu sąsiadujących ze sobą miast.

Regaty "O puchar Prezydenta Miasta Torunia" odbyły się już po raz siedemnasty. Pucharu bronili triumfatorzy sprzed roku - wioślarska ósemka ze sternikiem reprezentująca Toruń. Wioślarze rywalizowali w kategoriach: młodzików, seniorów i masters. "Ściany" pomogły gospodarzom także w tym roku. We wszystkich kategoriach triumfowali zawodnicy AZS UMK. Puchary uczestnikom wręczył obecny na wydarzeniu prezydent Torunia Michał Zaleski.

Impreza organizowana jest we współpracy z sekcją wioślarską AZS UMK Toruń oraz bydgoskimi klubami: RTW Lotto Bydgostia, Bydgoskim Towarzystwem Wioślarskim i CWZS Zawisza.

Fot. Wojciech Szabelski