Policja Toruń: Bieg na specjalnym wózku” dla Wdów i Sierot po Poległych Policjantach
Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski spotkał się z Panem Maciejem Drożdżalem , członkiem Wojskowego Klubu Biegacza Meta” w Lubińcu, aby objąć honorowym patronatem jego udziału w II Charytatywnym Biegu Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. W minioną sobotę tj. 11 lipca 2020 roku Pan Maciej zaczynając od siedziby KMP w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej 17, na swoim specjalnie przystosowanym wózku dla osoby niepełnosprawnej pokonał blisko 40 km po drodze odwiedzając toruńskie komisariaty.
Do komendant Miejskiego Policji w Toruniu zwrócił się Pan Maciej Drożdżal, który od urodzenia choruję na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Jak napisał Pan Maciej w swoim liście z racji niepełnosprawności nie jest możliwa kontynuacja jego rodzinnej tradycji i założenie przeze mnie munduru. Jednakże to właśnie przez środowisko mundurowe została w nim zaszczepiona pasja do czynnego uprawiania sportu (biegi długodystansowe na wózku o napędzie pośrednim).
Jego aktywność została dostrzeżona przez Wojskowy Klub Biegacza Meta” Lubliniec, którego w 2013r. został honorowym członkiem. Także w Gminie Chełmża, w OSP Zelgno jest honorowym członkiem i reprezentuję te dwie jednostki w zawodach sportowych biorąc czynny udział w biegach na wózku.
Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie w okresie 4.07. do 12.07. zorganizowała już kolejną edycję biegu charytatywnego na rzecz Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Z uwagi na aktualną sytuacje epidemiologiczną, bieg ten odbywał się w formie zdalnej czyli
wirtualnej. Zarejestrowani wcześniej uczestnicy w wybrany przez siebie sposób wykazując dowolną formę aktywności fizycznej kierowali swoje zdjęcia i screeny pokonanych tras na specjalnie utworzoną stronę WSPol. w Szczytnie.
Ponieważ bieg był adresowany do środowiska Funkcjonariuszy Policji i sympatyków szkoły w Szczytnie, Pan Maciej zaplanował trasę maratonu w Toruniu, w wyznaczonym przez organizatora terminie, na wcześniej wspomnianym wózku. Mając na uwadze charakter biegu oraz fakt, że trasę wyznacza sobie uczestnik Pan Maciej Drożdżal postanowił pokonać wspomniany dystans zaczynając od siedziby Komendy Miejskiej Policji w Toruniu i przejeżdżając obok toruńskich komisariatów a kończąc ją pod Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu czyli przy ul. Grudziądzkiej 17 w Toruniu.
Z uwagi na fakt, że w swojej aktywności sportowej w biegach Pan Maciej reprezentuje inne formacje mundurowe aniżeli Policja, zwrócił się do Komendanta Policji w Toruniu z prośbą o objęcie honorowym patronatem jego udziału w powyższym przedsięwzięciu sportowym. Inspektor Maciej Lewandowski objął bieg Pana Macieja Drożdżala honorowym patronatem i sam wziął udział we wspomnianym Wirtualnym Biegu Charytatywnym. Do spotkania obu Panów doszło w miniony piątek tj. 09.07.2020. Podczas spotkania komendant wręczył Panu Maciejowi pamiątkowy album Misja Serc wydany przez Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. W minioną sobotę tj. 11 lipca 2020 roku Pan Maciej, startując z numerem 59, zaczynając od siedziby KMP w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej 17, na swoim specjalnie przystosowanym wózku dla osoby niepełnosprawnej pokonał blisko 40 km po drodze odwiedzając toruńskie komisariaty. Jego biegowi towarzyszył jako opiekun z numerem 58, Marian Drożdżal , prywatnie tata Pana Macieja.
Szczegóły dotyczące biegu dostępne są pod adresem: biegcharytatywny.wspol.edu.pl/
Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska
Komenda Miejska Policji w Toruniu,
torun.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb3/informacje/wiadomosci/109275,Bieg-na-specjalnym-wozku-dla-Wdow-i-Sierot-po-Poleglych-Policjantach.html
Ostatnie Artykuły

Toruńskie pierniki znów zbiorą ludzi przy jednym stole w muzeum

Toruń szykuje muzealną sobotę z Jackiem Yerką i promocyjnym biletem

Golub-Dobrzyń zgarnął wojewódzki Patrol Roku, Toruń wystawił dwie załogi

Policjanci z Torunia pobiegli bez rywalizacji - stawka była inna

Nowy ogród i sprzęt dla terapii w Osieku nad Wisłą

Uzbekistan w Toruniu - wieczór o Jedwabnym Szlaku i codziennym życiu

Książnica Kopernikańska na chwilę zwalnia - sprawdź, jak będzie działać

Skarb ze Skrwilna wraca do rozmowy - Toruń pokaże jego tajemnice

Wakacje w muzeum bez nudy - Toruń rusza w podróż przez epoki

Po długim weekendzie na A1 wpadło sześciu kierowców po alkoholu

Zdrowie bez kolejek – jak dostępność lekarzy wpływa na decyzje pacjentów?

Robert Małecki wraca do Torunia z prapremierą i osobistym akcentem

31 kolizji i 2 wypadki w długi weekend - toruńska drogówka zatrzymała 8 kierowców

Linia 141 pojedzie do Kamionek. Dojazd nad jezioro ma być prostszy
Przydatne dane teleadresowe
- Prokuratura Rejonowa Toruń-Wschód - kontakt, zawiadomienia o przestępstwie, godziny przyjęć
- Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu - kontakt, historia, odpust
- Komisariat Policji Toruń-Podgórz - kontakt, dzielnicowi, zgłaszanie spraw
- Toruńskie Centrum Usług Społecznych - kontakt, godziny, wsparcie
- Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE w Toruniu - kontakt, nowa siedziba i działalność
- Delegatura Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu - paszporty, karty pobytu, sprawy obywatelskie
