Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Zapewne już podczas projektowania własnej wizytówki firmowej wiele osób zastanawia się w jaki sposób ją wydrukować. Warto sobie wtedy odpowiedzieć na parę pytań. Musimy zdecydować jaki papier chcemy wybrać, co oznacza gramatura papieru oraz czy lepsza będzie wizytówka lakierowana, czy foliowana. W tym artykule odpowiemy na te wszystkie pytania. Warto zapoznać się z poniższymi informacjami, ponieważ dzięki temu będziesz mógł pochwalić się profesjonalnymi wizytówkami w swojej firmie.

Drukowanie wizytówki

 Drukowanie wizytówki

Jeżeli chodzi o standardowe wizytówki to są one drukowane na papierze kredowym o gramaturze 350 gramów. Tak naprawdę są to dość grube kartoniki, jednak są one podatne na zniszczenia. Jeżeli Twoim celem jest wydrukowanie wizytówek jak najtaniej, to ta opcja jest właśnie dla Ciebie.

Rodzaje wizytówek

Jak już wyżej wspominaliśmy wyróżniamy dwa rodzaje wizytówek. Są to karty lakierowane i foliowane. Bez problemu więc możesz zdecydować się na lakier błyszczący lub na folię matową. Niektórzy twierdzą, że bardziej stylowo wygląda wizytówka matowa. Są one również bardziej odporne na jakiekolwiek uszkodzenia. Jest to ciekawe rozwiązanie, jeżeli zależy Ci na skromnych i eleganckich wizytówkach.

Wizytówki foliowane

Osoby decydujące się na wizytówki foliowane mogą skorzystać z matowej folii, która jest bardzo miła w dotyku. Zdecydowanie warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę, jeżeli chcesz zwiększyć prestiż swojej karty. Natomiast można się również zdecydować na połączenie folii matowej z lakierem wybiórczym. W ten sposób uzyskasz matową wizytówkę z elementami błyszczącymi. Są one bardzo efektowne i eleganckie. Z pewnością wyróżnisz się z tłumu!

Hot-stamping

Jest to całkiem ciekawa technika wykonywania wizytówek. Polega ona na wtłaczaniu folii na gorąco. Wykorzystuje się specjalną folię, która jest odpowiednia do wytłaczania przeróżnych elementów w wysokiej temperaturze. Jest to metoda uszlachetniania druku, a wizytówki wykonane w tej metodzie są bardzo estetyczne oraz wyróżniające się.

Wyróżniamy obecnie kilka rodzajów folii hot-stampingowych. Pierwszym rodzajem jest folia metaliczna, która jest najczęściej wykorzystywaną folią. Występuje ona w kolorze srebrnym, złotym albo miedzianym. Następnie wyróżniamy folie pigmentowe, które oferują szeroki wybór kolorów. Folie perłowe natomiast posiadają dużą przeźroczystość i również występują w wielu kolorach. Na sam koniec zostawiliśmy folie dyfrakcyjne, które są wzbogacone o siatkę dyfrakcyjną (czyli przyrząd optyczny, który składa się z wąskich i równoległych do siebie szczelin).

Rodzaj druku

Podczas zamawiania wizytówek musisz również zwrócić uwagę na rodzaj druku. Najczęściej do wyboru klienci posiadają druk wizytówek offsetowy lub cyfrowy. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości warto postawić na druk offsetowy. Warto również pamiętać o doborze odpowiedniego rozmiaru karty firmowej. Standardowy rozmiar to 90x50 mm. Wizytówki w takim rozmiarze bez problemu mieszczą się w wizytowniku. Możesz również zdecydować się na karty w nietypowych kształtach. Często drukarnie oferują wizytówki z zaokrąglonymi rogami, kwadratowe albo w kształcie rombu. Na sam koniec upewnij się, czy drukarnia posiada takie dodatkowe usługi jak cięcie, składanie, bigowanie oraz kontrolę jakości.