Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Starówka w Toruniu – tej wizyty nie da się zapomnieć

Urokliwe wąskie uliczki, pięknie odnowione kamienice i poukrywane w nieoczywistych miejscach rzeźby to wszystko nadaje unikalnego charakteru toruńskiej Starówce. Co najważniejsze jest tak przyjazna turystom, że nie da się w niej zgubić, a dodatkowo wiele atrakcji jest mówiąc wprost na wyciągnięcie ręki.

Zwiedzanie toruńskiej starówki zacznij od znalezienia dobrego noclegu

Dobrego, czyli takiego, który pozwoli cieszyć się zwiedzaniem Starówki bez konieczności tracenia czasu na dojazd, a dodatkowo pozwoli poznać smak codziennego życia na starówce. Dlatego warto wybrać np. apartamenty Żeglarska 25 lub apartamenty Kopernika 12, które z jednej strony niemal graniczą z główną ulicą starówki, czyli ulicą Szeroką, a z drugiej strony łatwo z nich dostać się na bulwary nadwiślańskie, stanowiące atrakcję, której nie można ominąć podczas pobytu w Toruniu. Taka lokalizacja noclegu sprawia, że można porzucić zmartwienia o dotarciu do miejsca pobytu, jeśli nocny, toruński klimat zbyt mocno wciągnie.

Jeden dzień to za mało

Zwiedzanie Toruńskiej starówki, to przede wszystkim przyjemny spacer, podczas którego na każdym kroku znajdziesz atrakcję wartą podziwiania. Przekonasz się o tym już nawet odwiedzając apartamenty w Toruniu na Starówce. Pięknie zdobione kamienice, to znak rozpoznawczy Starówki. Niemalże każda z fasad kamienic kryje w sobie nieodparty urok. A dodatkowo na dachach kamienic, w ich murach i zakamarkach poukrywane są czasami niekonwencjonalne, ale niezwykle ciekawe rzeźby, jak chociażby twarze mieszczan czy rozciągnięte na parapetach koty. Wystarczy być uważnym, żeby dostrzec je tam, gdzie wydawałoby się wzrok nie sięga. Oczywiście są też konwencjonalne rzeźby i pomniki, jak chociażby pomnik najbardziej znanego mieszkańca tego miasta – Mikołaja Kopernika - ulokowany przy ulicy Szerokiej, tuż przy Ratuszu Staromiejskim, w którym aktualnie mieści się Muzeum Okręgowe.

Budynki z duszą

Toruńska starówka to nie tylko piękne fronty. To także miejsca z duszą. Podczas spaceru warto spojrzeć chociażby teatr dla dzieci Baj Pomorski, który z zewnątrz przypomina bajeczną szafę. Jest też Ratusz Staromiejski, którego zakamarki i wejście na taras widokowy zapierają dech w piersiach. Można się też oczywiście wybrać do Planetarium na nieziemski pokaz, aby później w Muzeum Piernika ulepić ciastko przypominające gwiazdę. Warto też odwiedzić ruiny Zamku Krzyżackiego i spróbować wyobrazić sobie, jak kiedyś żyło się na Toruńskiej Starówce.

Atrakcje Starówki w Toruniu można by wymieniać bez końca, ale najlepiej odkrywać je indywidualnie. Wystarczą wygodne buty i otwarcie się na nieoczywiste piękno.