6-7.12.2022 – Toruń
8-9.12.2022 – Chełmno

Jak prowadzić zajęcia, mając na sali osoby w różnym wieku, o różnych potrzebach, doświadczeniach i kompetencjach? Jak budować atmosferę, która sprzyja integracji, otwarciu się na różnorodność i budowaniu wzajemnego zaufania i zrozumienia?

Podczas tego warsztatu poznasz ćwiczenia, dzięki którym łatwiej będzie Ci budować otwartą, różnorodną i zintegrowaną grupę zajęciową. Tak działającą grupą, na której doświadczeniach oprzemy ten warsztat, jest Młody Teatr – międzypokoleniowa grupa osób, które wspólnie tworzy teatr i rozwija się twórczo. Od 2019 do 2022 działaliśmy w Teatrze Horzycy, a obecnie jesteśmy częścią Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury. Prowadzimy regularne warsztaty teatralne, tworzymy spektakle, happeningi i akcje performatywne. Organizujemy dyskusje po spektaklach oraz wydarzenia, w ramach których uczestnicy kręcą filmy i tworzą etiudy teatralne.
W ciągu trzech lat Młody Teatr współtworzyło ok. 400 osób – młodzieży i seniorów.

Dla kogo?
Warsztat kierujemy do nauczycieli_ek, instruktorów_ek teatralnych, pedagogów_żek teatru, którzy pracują z młodzieżą i/lub seniorami lub chcieliby zacząć.

Kiedy i gdzie?
Proponujemy dwa terminy, do wyboru:
6-7 grudnia, godz. 9.00-14.00, Toruń, ul. Szpitalna 8, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu
8-9 grudnia, godz. 9.00-14.00, Chełmno, ul. Dworcowa 40a, Chełmińskim Domu Kultury

Opłaty i zapisy
80 zł w przypadku zakupu biletu do 30 listopada
120 zł w przypadku zakupu biletu od 1 grudnia
Płatność online za pomocą strony bilety24.pl lub na podstawie wystawionej faktury proforma (dane prosimy wpisać w formularzu zgłoszeniowym)

Jak się zapisać?
Wypełnij formularz i zakup bilet. Gwarancją rezerwacji miejsca jest opłacenie zajęć.

Prowadzące:
Katarzyna Pągowska – zastępczyni dyrektora ds. merytorycznych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury. Pedagożka teatru i trenerka. Twórczyni i koordynatorka projektu Młody Teatr.
Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru, animatorka kultury, trenerka. Specjalistka ds. teatru w WOAK Toruń. Prowadzi autorskie warsztaty dla nauczycieli, kadr kultury oraz dla dzieci od lat 3, młodzieży, dorosłych, grup międzypokoleniowych. Uwielbia działać dla zmiany poprzez łączenie pracy z ludźmi ze sztuką. Podąża za swoją wrażliwością.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Młody Teatr: laboratorium działań teatralnych” dofinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.