01.12.2022
godz. 13.00

Otwarcie wystawy
Stowarzyszenie Jestem „Lista obecności”

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu
ul. Szpitalna 8

Poznajcie Toruń, jakiego nie znacie. Toruń sfotografowany z zupełnie innej perspektywy…
Jestem – Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Osobom Potrzebującym Wsparcia przez rok prowadziło warsztaty fotograficzne, podczas których powstały setki, a może nawet tysiące zdjęć. Najciekawsze z nich możecie od 1 grudnia do końca roku oglądać w WOAK-u na wystawie „Lista obecności”.

Tytuł można rozumieć dwojako. Jak piszą organizatorzy „Lista obecności” jest spisem, rejestrem, dowodem na istnienie… Miejsc, które o każdej porze roku wyglądają zupełnie inaczej; budynków – tych wznoszących się niezmiennie od setek lat nad miastem i tych, które powoli z jego mapy znikają; przedmiotów, których faktury i kształty zupełnie zmieniają ich postrzeganie. I wreszcie ludzi, którzy w dzisiejszych czasach znajdują coraz mniej czasu na obecność, uważność, bycie tu i teraz.
Mamy nadzieję, że wystawa to zmieni. Sprawi, że zaczniemy przyglądać się miejscom, w których do tej pory byliśmy obecni tylko ciałem, nie duchem. Skłoni do refleksji i odmieni spojrzenie nie tylko na nasze miasto, ale i otaczający świat
.

Autorami zdjęć są osoby o ogromnej wrażliwości i imponującej determinacji: Zofia Curyło, Paweł Jachimowicz, Małgorzata Markowska, Maria Milarska i Marcin Wardaliński.
Opieka: Joanna Piecyk

Wystawę można oglądać do 15 stycznia 2023 r. w godzinach 8:00-20:00.

Wstęp wolny.