Prezentacje
Mirosława Mikołajczyk-Szopa
in memoriam

22.06.2023
godz. 18.30

autor: Mirosława Mikołajczyk-Szopa

22 czerwca godz. 18:30 wernisaż Wystawy Grupy Plastycznej Akryle
Prezentacje. Mirosława Mikołajczyk-Szopa in memoriam

Zapraszamy na wernisaż wystawy działającej w WOAK-u Grupy Plastycznej Akryle. Wystawa jest podsumowaniem kolejnego roku pracy artystycznej. Był to rok z różnych względów trudny. Najsmutniejszym dla wszystkich uczestników i uczestniczek grupy wydarzeniem była śmierć jednej z artystek: Mirosławy Mikołajczyk-Szopy, dlatego wystawa została zadedykowana jej pamięci.
Artyści pokażą najlepsze prace powstałe w minionym roku. Jak zapewnia kurator wystawy i opiekun artystyczny grupy Akryle, Dariusz Przewięźlikowski, będzie to prezentacja wyjątkowo zróżnicowana. W ciągu roku grupa podejmowała bowiem różne wyzwania artystyczne: sporo czasu poświęcono m.in. na pejzaż i architekturę. Głównym tematem były młyny: zarówno wodne, jak i wiatraki. Osobną grupę prac stanowią martwe natury i studia przedmiotu. Pod kierunkiem Dariusza Przewięźlikowskiego malarze i malarki z grupy Akryle doskonalili również trudną umiejętność pokazywania rzeczywistości z żabiej perspektywy.
Wystawa czynna będzie do końca lipca 2023 r.

Uczestnicy_czki wystawy:

Mirosława Furmaniuk, Barbara Jarzębska, Alicja Kolańska, Norbert Kramkowski, Urszula Macak, Jerzy Milewski, Apolonia Refiińska, Mirosława Mikołajczyk-Szopa, Arkadiusz Sebastyańczyk, Elżbieta Sytwestrowicz, Urszula Szymkowiak, Danuta Thorn i Ewa Wocalewska.