W Bydgoszczy odbyły się wojewódzkie eliminacje ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023”. Z przygotowanymi konkurencjami zmierzyli się funkcjonariusze z regionu, reprezentujący służbę dochodzeniowo-śledczą, operacyjno-rozpoznawczą, technicy kryminalistyczni oraz mundurowi sprawujący funkcje nadzorcze nad czynnościami procesowymi. Drużyna toruńskich kryminalnych zajęła pierwsze miejsce.

W dniach 22.05.2023 - 24.05.2023 w ramach eliminacji ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2023”  w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy spotkali się mundurowi reprezentujący komendy miejskie i powiatowe policji garnizonu kujawsko-pomorskiego.
W skład drużyn weszli funkcjonariusze dochodzeniowo-śledczy, operacyjno-rozpoznawczy, technicy kryminalistyki  oraz nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą. Wszyscy rywalizowali indywidualnie oraz drużynowo w konkurencjach z wiedzy teoretycznej i praktycznej, w strzelaniu z broni służbowej oraz w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Pomimo bardzo wysokiego poziomu reprezentowanego przez uczestników, drużyna toruńskich kryminalnych nie miała sobie równych i zajęła zaszczytne pierwsze miejsce spośród dziewiętnastu.

W skład zwycięskiej reprezentacji wchodzili:
komisarz Michał Rogoziński – nadzorujący,
sierżant sztabowy Paweł Gołębiewski – policjant dochodzeniowo-śledczy,
aspirant Łukasz Juras  - technik kryminalistyki,
oraz policjant z Wydziału Kryminalnego KMP w Toruniu – funkcjonariusz operacyjno-rozpoznawczy.

Dodatkowo komisarz Michał Rogoziński zdobył pierwsze miejsce w konkursie indywidualnym dla najlepszego nadzorującego czynności procesowe, a aspirant Łukasz Juras drugie miejsce w konkursie indywidualnym na najlepszego technika.

Zwycięzcy otrzymali od Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Małgorzaty Jorki nagrody, puchary i pamiątkowe dyplomy.

Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów podczas finału na szczeblu krajowym, który ma się odbyć już w czerwcu!

Autor: mł. asp. Dominika Bocian

Publikacja: mł asp. Dominika Bocian

 

  • na zdjęciu widocznych pięciu umundurowanych policjantów, jedna kobieta i czterech mężczyzn. jeden z nich ma zapikselizowaną twarz
  • policjant trzyma puchar i dyplom za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023