Kulturalny poranek na trawie w Bydgoskim Przedmieściu
W sobotę, 15 czerwca 2024 roku, mieszkańcy naszego miasta mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym na świeżym powietrzu. Park na Bydgoskim Przedmieściu zamienił się w tętniące życiem centrum kultury, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
  1. Spotkanie na łonie natury z muzyką i warsztatami.
  2. Joga pod chmurką oraz ekowarsztaty.
  3. Bezpłatny wstęp na wszystkie atrakcje.
  4. Rodzinne aktywności i animacje dla dzieci.

Na nadwiślańskich terenach parku mieszkańcy mogli odprężyć się na kocykach, leżakach i matach piknikowych. Organizatorzy – Wydział Kultury Urzędu Miasta oraz Stowarzyszenie GOSPORT! – zaprosili torunian do wspólnego spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze, oferując bogaty program aktywności.

Podczas wydarzenia można było wziąć udział w sesjach jogi na świeżym powietrzu prowadzonych przez Kasię "Bułkę" Bukowską oraz w warsztatach tanecznych z B-boyem Tymonem z Urban Dance School. Joanna Kaczmarkiewicz i Jan Gemabli umilili czas uczestnikom swoimi koncertami.

Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Animatorzy z Kids Art. poprowadzili plener malarski, a Straż Miejska zorganizowała pokaz tresury psa. Dzieci mogły także spróbować swoich sił w mini rajdach samochodowych od Modelmanii.

Były także warsztaty ekologiczne, podczas których można było nauczyć się malowania ekologicznych toreb oraz odwiedzić stoisko edukacyjne Nadleśnictwa. Spotkanie z baristą oraz możliwość skosztowania kawy i przekąsek dopełniały całości tego kulturalnego poranka.

Wydarzenie było bezpłatne, co dodatkowo przyciągnęło mieszkańców poszukujących ciekawego sposobu na spędzenie sobotniego poranka. Organizatorzy zadbali o różnorodność atrakcji, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie – od relaksu po aktywność fizyczną i edukację ekologiczną.

Fot. GoSport!


Wg inf z: UM Toruń