Uwaga! UPAŁ 2 stopnia (komunikat RSO)

Na Kraszewskiego kończy się zator. Jutro rusza nowy pas w prawo

Na Kraszewskiego kończy się zator. Jutro rusza nowy pas w prawo

Na jednym z bardziej obciążonych odcinków Torunia kończy się inwestycja, która ma uporządkować ruch w godzinach największego nacisku. Na skrzyżowaniu ul. Kraszewskiego z al. św. Jana Pawła II kierowcy zyskają osobny pas do skrętu w prawo, a to oznacza mniej sytuacji, w których auta jadące prosto muszą czekać za skręcającymi. Miejski Zarząd Dróg informuje, że prace są już zakończone i od jutra rozwiązanie ma wejść do codziennego użytku.

  • Osobny pas ma odciążyć ruch w stronę centrum
  • Prace objęły nawierzchnię, oznakowanie i oświetlenie

Osobny pas ma odciążyć ruch w stronę centrum

Dotąd właśnie w tym miejscu kumulowały się drobne, ale uciążliwe opóźnienia. Samochody skręcające w prawo potrafiły zatrzymywać tych, którzy jechali na wprost w kierunku centrum, a w godzinach szczytu przekładało się to na spowolnienia i spiętrzenie ruchu. Teraz ten manewr ma być oddzielony od głównego strumienia aut, co powinno poprawić płynność przejazdu przez cały rejon skrzyżowania.

To rozwiązanie nie zmienia układu miasta w spektakularny sposób, ale w takich punktach liczy się właśnie precyzja. Jeden wydzielony pas potrafi rozładować miejsce, które wcześniej działało jak wąskie gardło.

Prace objęły nawierzchnię, oznakowanie i oświetlenie

W ramach inwestycji wykonano nową nawierzchnię bitumiczną, przebudowano elementy drogowe i dostosowano oznakowanie do nowej organizacji ruchu. Zmiany objęły także oświetlenie, tak by całość była spójna z układem pasa przeznaczonego do skrętu.

Za realizację odpowiadała firma OLIMP sp. z o.o. z Pigży. Całe zadanie kosztowało 380 860,02 zł. Dla kierowców najważniejszy efekt będzie prosty do zauważenia od razu – osobny pas ma skrócić czas oczekiwania i usprawnić przejazd w miejscu, które od dawna wymagało drobnej, ale potrzebnej korekty.

na podstawie: MZD Toruń.