Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Ciekawe i funkcjonalne drewniane dekoracje w domu

Drewno jest dzisiaj jednym z najpopularniejszych materiałów – stosowane jest z powodzeniem nie tylko jako surowiec czysto konstrukcyjny, jak kiedyś, ale też jako niepowtarzalna ozdoba – w dodatku funkcjonalna.

Drewno na ścianę czy na podłogę?

Chociaż zdecydowanie najczęściej drewno kładziemy na podłogę, nie jest to jedyne miejsce, gdzie może znaleźć zastosowanie. Drewno na ścianę dzisiaj rodzajem modnej, niedrogiej i efektownej ozdoby, która jednocześnie sprawia, że miejsce od razu wydaje nam się przyjemniejsze i przytulniejsze – zupełnie jak góralska chatka podczas zimowego wypoczynku. To jednak nie wszystko - drewno na ścianę jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, pozwala bowiem na zatrzymanie ciepła w środku dłużej. Dzięki temu, gdy przyjdzie surowa i mroźna zima, ciepło nie będzie tak szybko uciekać na zewnątrz. Drewno na ścianę nie musi dużo kosztować, pod warunkiem, że nie zdecydujemy się na żadne egzotyczne gatunki. Te bowiem mogą nas trochę kosztować.

Ile kosztuje drewno na ścianę i skąd je wziąć?

Cena za drewno na ścianę będzie uzależniona od wybranego gatunku, długości oraz grubości deski. Jeśli posiadamy odpowiednią wiedzę i sprzęt, możemy obrobić samodzielnie deski kupione w tartaku. Jeśli nie, zawsze możemy kupić lub zamówić gotowe deski, nadające się bezpośrednio do montażu. Ten ostatni na szczęście nie jest zbyt skomplikowany również dla laika.