Wczoraj policjanci toruńskiej „drogówki” brali udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze zaobserwowali przeszło 60 ryzykownych sytuacji, w których zmotoryzowani popełniali wykroczenia wobec pieszych.

Wczoraj (23.03) podczas akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" toruńscy policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych i rowerzystów, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść i przejazdów.
Mundurowi bacznie przyglądali się niezmotoryzowanym, czy także nie łamią przepisów ruchu drogowego i sami nie stwarzają niebezpiecznych sytuacji na drodze.
Policjanci, podczas trwania akcji, ujawnili ponad 60 wykroczeń zagrażających pieszym, popełnionych przez kierowców pojazdów. Przewinienia polegały głównie na nieustąpieniu pierwszeństwa na oznakowanych przejściach.
Przypominamy, że piesi, rowerzyści i inni „niechronieni” są pełnoprawnymi użytkownikami dróg. W związku z rozpoczynającym się sezonem rowerowym na drogach pojawi się więcej cyklistów, należy więc zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w obrębie wyznaczonych przejazdów.

Autor: mł. asp. Dominika Bocian

Publikacja: mł. asp. Dominika Bocian

  • policjant patrzy na przejście dla pieszych
  • policjant patrzy na przejście dla pieszych
  • policjant patrzy na przejście dla pieszych